Materace piankowo-kokosowo-lateksowe

Materace wykonane są na bazie pianki poliuretanowej. Występują w wersji jedno- lub dwustronnej w połączeniu z kokosem i lateksem. Są to materace o podwyższonej twardości: strona obłożona kokosem jest stroną twardszą, natomiast strona lateksowa materaca jest stroną miększą.


Kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie.

ŻBIK

Wkład materaca stanowi 10 cm pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości (T25T). Doskonale nadaje się jako posłanie turystyczne lub okolicznościowe. Pokrowiec wyposażony w zamek błyskawiczny może być wykonany z dzianiny z możliwością prania w temp. ok. 40°C lub pikowany z puszystą włókniną 150 g/m2. Materac ten jest jednym z najtańszych materacy dostępnych na rynku.

RYŚ

Zastosowanie 2 cm maty kokosu lateksowego na 10 cm piance nadaje odpowiednią twardość oraz znacznie wzmacnia materac zapewniając podczas snu uczucie chłodu i świeżości. Pokrowiec jednostronnie pikowany z puszystą włókniną 150 g/m2 lub wełną owczą czy bawełną podnosi komfort snu.

RYŚ II

Podobny do materaca „RYŚ” lecz wzbogacony warstwą filcu. Dziesięciocentymetrowa pianka obłożona jest jednostronnie 2 cm płytą sprężystego kokosu lateksowego, druga zaś strona to 0,5 cm włókniny filcowej, stanowiąca alternatywną stronę do strony kokosowej. Pokrowiec jest dwustronnie pikowany z puszystą, antyalergiczną włókniną. Możliwość zastosowania pokrowca w wersji zima/lato.

PANTERA

Zastosowanie jednostronnie podwójnej (4 cm) warstwy kokosu lateksowego zwiększa twardość materaca jak również daje większą przewiewność - „materac oddycha”. Polecany osobom preferującym twardsze spanie.

PUMA

Wkład materaca to 10 cm pianka poliuretanowa obłożona obustronnie płytami kokosu lateksowego o grubości 2 cm. Dwustronna warstwa kokosu umożliwia naprzemienne korzystanie z materaca co zdecydowanie przedłuża jego żywotność. Pokrowiec dwustronnie pikowany z puszystą owatą można zamienić na pokrowiec tzw. zima/lato tzn. podpikowany wełną owczą i bawełną lub cały z wełny lub cały z bawełny.

GEPARD

Wkład materaca stanowi pianka poliuretanowa o wys. 10 cm, obłożona z jednej strony 2 cm płytą kokosu lateksowego - strona miększa. Druga strona to podwójna warstwa kokosu (4 cm) - strona twardsza. Zestawienie dwóch grubości płyt kokosowych, stwarza możliwość wyboru odpowiedniej twardości materaca, natomiast możliwość odwracania przedłuża jego żywotność. Pokrowiec obustronnie pikowany z puszystą antyalergiczną włókniną lub wg życzenia klienta z wełną owczą lub bawełną.

LAMPART

Środek materaca stanowi 10 cm pianka obłożona z jednej strony kokosem a z drugiej lateksem. Dwucentymetrowa płyta kokosu lateksowego usztywnia i wzmacnia stronę materaca, natomiast 3 cm lateksu - materiału higienicznego, odpornego na wchłanianie kurzu i znacznie bardziej dopasowującego się do ciała stanowi alternatywę twardszej strony. Pokrowiec dwustronnie pikowany z puszystą włókniną 150 g/m2 lub naturalną owczą wełną lub czystą bawełną.

JAGUAR

Zastosowanie 3 cm lateksu naturalnego, materiału elastycznego o właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych pozwala na stworzenie wersji materaca optymalnie dopasowującego się do kształtów ciała. Pokrowiec jednostronnie pikowany z puszystą włókniną, zaopatrzony w zamek błyskawiczny z możliwością prania w temperaturze do 40oC.

JAGUAR II

Materac podobny do materaca „JAGUAR”, wzbogacony dodatkowo włókniną filcową. Jedną stronę materaca stanowi 3 cm lateks - materiał dopasowujący się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Z drugiej strony pianka wzmocniona filcem. Pokrowiec dwustronnie pikowany z puszystą antyalergiczną włókniną 150g/m2 podnosi komfort snu lub według życzenia klienta pokrowiec w wersji zima/lato.

TYGRYS

Wkład materaca stanowi 10-cio centymetrowa pianka obustronnie obłożona 3 cm płytami lateksu, niewchłaniającymi kurzu i alergenów a jednocześnie nadającymi wyjątkowy komfort snu. Naprzemienne wykorzystywanie materaca wydłuża jego żywotność. Dwustronnie pikowany pokrowiec, z możliwością prania, daje estetyczne i przyjemne odczucia.